Suplemente për rritjen e dëshirës seksuale për femra

Cilat janë suplementet për rritjen e libidos femërore?

Faktorë të ndryshëm kontribuojnë në epshin e ulët të femrave, duke përfshirë stresin e jashtëzakonshëm, depresionin, çështjet personale, efektet anësore të disa ilaçeve dhe mungesën e stërvitjes etj.

Seksualiteti dhe libido janë komponentë thelbësorë të një marrëdhënieje të shëndetshme. Oreksi juaj seksual mund të ndikojë në marrëdhënien tuaj të përgjithshme me partnerin tuaj dhe nëse njëri prej jush nuk ruan një shëndet të mirë fizik, si dëshira juaj seksuale ashtu edhe marrëdhënia juaj e përgjithshme do të vuajnë.

Lajmi i mirë është se ka mënyra për ta zgjidhur këtë problem!

Këtu do të diskutojmë shkaqet e dëshirës së ulët seksuale tek gratë dhe disa nga mënyrat më të mira për të rritur epshin me shtesa për rritjen e dëshirës seksuale për femra!

Çështja e dëshirës seksuale të ulët të femrave

Libido e ulët tek gratë është një gjendje e zakonshme fiziologjike dhe psikologjike. Është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm se cilët faktorë mund të bëjnë që dëshira juaj seksuale të ulet ose jo aq sa për t'ju mbajtur të eksituar seksualisht. Për të trajtuar epshin e ulët të një gruaje, duhet të dini shkaqet dhe më pas të identifikoni trajtimet e duhura.

Pra, nëse mendoni se dëshira juaj seksuale është e ulët, ose nuk mund ta kënaqni partnerin për shkak të kësaj, duhet të shikoni se çfarë e shkakton epshin tuaj të ulët femëror.

Ju duhet të dini se si të futeni në humorin e duhur!

Është jetike të jeni të informuar se si ta mbani epshin tuaj të lartë. Ju duhet të dini se si ta mbani atë të fortë dhe nëse diçka nuk është në rregull, atëherë duhet të dini se cilat janë opsionet tuaja. Dhe një nga opsionet më të mira në këtë rast janë suplementet e libidos femërore. Këto janë krijuar për të ndihmuar në rritjen e dëshirës suaj, dhe ju mund t'i merrni ato në internet ose në një dyqan.

Nëse keni nevojë të dini më shumë rreth suplementet e libidos femërore dhe çfarë mund të bëjnë ata për ju, lexoni më tej.

Suplemente për rritjen e dëshirës seksuale për femra

Nëse epshi juaj vuan për ndonjë arsye, atëherë ka suplemente për rritjen e dëshirës seksuale femërore që mund t'ju ndihmojnë. Megjithatë, përpara se t'i merrni ato, duhet të dini se si funksionojnë dhe çfarë mund të bëjnë.

Suplementet e libidos femërore janë krijuar për të ndihmuar në rritjen e dëshirës seksuale.

Disa fokusohen në rritjen e dëshirës ose humorit tuaj seksual. Shumë prej tyre janë bërë për të rritur epshin tuaj përmes marrëdhënieve seksuale. Megjithatë, nëse problemi juaj qëndron diku tjetër, mund të përfitoni gjithashtu nga fuqia shtesë e shtesave të libidos. Gratë e të gjitha moshave mund të përfitojnë nga suplementet për rritjen e dëshirës seksuale femërore.

Suplementet për rritjen e dëshirës seksuale të femrave kanë fituar njohjen si një zgjidhje premtuese për gratë që kërkojnë të rrisin dëshirën dhe kënaqësinë e tyre seksuale. Këto suplemente ofrojnë një qasje të natyrshme për të adresuar faktorët që mund të kontribuojnë në një ulje të dëshirës seksuale dhe mirëqenies seksuale.

Si funksionojnë suplementet e libidos femërore

Suplementet për rritjen e dëshirës seksuale femërore i ofrojnë trupit tuaj ato elemente që kërkohen për të rritur dëshirën tuaj seksuale. Ato janë të miratuara nga mjekët dhe ushqejnë të gjitha organet në trupin tuaj, duke përfshirë edhe organet seksuale. Sidoqoftë, duhet të mbani mend se së bashku me këto barna, duhet të merrni një dietë të shëndetshme dhe të ushtroni rregullisht nëse prisni të shihni një ndryshim të rëndësishëm në epshin tuaj.

Nëse nuk jeni të sigurt nëse libidoja juaj është e shëndetshme apo jo, mund të merrni disa këshilla nga një terapist seksi.

Terapisti juaj i seksit mund të diskutojë gjithashtu se cilat shtesa të libidos janë më të mirat për ju.

Disa terapistë seksi mund t'ju sugjerojnë gjithashtu mënyra të ndryshme për të rritur libidon tuaj. Disa mund t'ju thonë të vini në kontakt me partnerin tuaj dhe të bëni seks më shpesh. Terapisti juaj i seksit do të dëshirojë të zbulojë nëse ka ndonjë gjë tjetër që po ndodh që mund të jetë shkaku i çështjes së libidos.

Përbërësit e suplementeve të libidos femërore

Suplementet për rritjen e dëshirës seksuale të femrave përdorin një përzierje përbërësish të zgjedhur me kujdes për të trajtuar aspekte të ndryshme të shëndetit seksual të femrave. Këto suplemente shpesh përmbajnë ekstrakte bimore, vitamina, minerale dhe aminoacide që punojnë në mënyrë sinergjike për të mbështetur vitalitetin seksual.

Një nga mekanizmat kryesorë të veprimit në këto suplemente është promovimi i ekuilibrit hormonal. Disa përbërës, si ekstrakti i rrënjës së Macës dhe Tribulus Terrestris, mund të ndihmojnë në rregullimin e niveleve të hormoneve, duke përfshirë estrogjenin dhe testosteronin, të cilët luajnë një rol vendimtar në dëshirën seksuale të femrave.

Për më tepër, suplementet për rritjen e dëshirës seksuale të femrave shpesh përfshijnë botanikë si gjethet Damiana dhe Black Cohosh, të njohur për vetitë e tyre të mundshme afrodiziake dhe aftësinë e tyre për të përmirësuar humorin, për të reduktuar stresin dhe për të përmirësuar mirëqenien e përgjithshme. Duke adresuar këta faktorë, këto suplemente mund të kontribuojnë në një rritje të dëshirës dhe kënaqësisë seksuale.

Shumica e suplementeve natyrale për rritjen e dëshirës seksuale të femrave përmbajnë disa vitamina dhe minerale. Këto lënë një efekt të madh ushqyes në trup dhe ndihmojnë organet seksuale të punojnë siç duhet.

Këto vitamina dhe minerale gjenden natyrshëm në disa fruta, perime, mish dhe produkte të qumështit. Por kur merret si suplement, trupi ynë reagon më shpejt ndaj konsumit.

Le të shohim se si funksionojnë këto lëndë ushqyese për të rritur dëshirën seksuale tek gratë.

 • Vitamina A – Për një cikël të rregullt dhe pa probleme riprodhuese femërore, është e nevojshme të keni vitaminë A në sasi të mjaftueshme pasi ndihmon në rritjen e hormoneve seksuale.
 • Vitamina B 3 – Vitamina B 3 ndihmon në ruajtjen e një metabolizmi të fortë, i cili nga ana tjetër ndihmon në rritjen e energjisë dhe ndihmon çiftet të shijojnë çdo seancë dashurie.
 • Vitamina B 6 – Dihet se rrit epshin femëror duke rritur nivelin e estrogjenit në trup, hormonet kryesore seksuale që gjenden tek femrat.
 • Vitamina B 12 – Dihet se është një përforcues i fuqishëm i libidos duke ofruar energji të jashtëzakonshme në trup.
 • Vitaminë C – Është i rëndësishëm për rritjen e hormoneve që janë përgjegjëse për vitalitetin, seksualitetin tuaj dhe ju ndihmon të krijoni humorin për aktin.
 • Vitamina E – Është një nga vitaminat kryesore të seksit, e cila përmirëson qarkullimin e gjakut dhe bart një sasi të mirë oksigjeni në rajonin gjenital. Në fakt, është një agjent kundër plakjes që ruan sharmin në pleqëri dhe në këtë mënyrë inkurajon aktivitetin seksual në sasi të mëdha.
 • Zink dhe jod – Zinku është një mineral i rëndësishëm i hormoneve seksuale dhe jodi ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit hormonal tek gratë.
 • Acidi folik – Është një vitaminë e shkëlqyer që ndihmon në mirëqenien e traktit riprodhues.
 • Mineralet – Mineralet ndihmojnë në rritjen e dëshirës seksuale. Meqenëse trupi juaj nuk prodhon automatikisht minerale, kështu që ju duhet të merrni suplemente.
 • Magnezi – Si një afrodiziak i madh, rrit prodhimin e hormoneve seksuale si estrogjeni dhe androgjeni, të cilat stimulojnë organet seksuale dhe krijojnë ndjesi në trup. Ndihmon për të qetësuar mendjen dhe trupin tuaj në mënyrë që të keni një dëshirë seksuale të shtuar.

Përparësitë e përdorimit të suplementeve të libidos femërore

 • Ato janë të përballueshme.
 • Këto suplemente janë lehtësisht të disponueshme në çdo dyqan medial afër jush.
 • Ato jo vetëm që përmirësojnë jetën tuaj seksuale, por kontribuojnë në një mirëqenie të përgjithshme të trupit.

Disavantazhet e përdorimit të suplementeve të libidos femërore

 • Këto ilaçe mos punoni brenda natës. Ju duhet t'i përdorni ato për një periudhë të rekomanduar në mënyrë që të merrni rezultatin.
 • Në rast mbidozimi, ato mund të shkaktojnë disa efekte anësore.
 • Gratë shtatzëna dhe ato që janë në periudhën e laktacionit nuk duhet t'i përdorin ato.

konkluzioni

Megjithëse këto suplemente për rritjen e dëshirës seksuale femërore janë lehtësisht të arritshme për të gjitha gratë, rekomandohet shumë që të merrni këshillën e mjekut për të parandaluar çdo mbidozë dhe efekte të tjera të mundshme anësore.

Më e rëndësishmja nga përbërësit e këtyre suplementeve janë barishtet natyrale. Ata kanë qenë të njohur për rivendosjen e një niveli normal të hormoneve që mbajnë gjallë dëshirën seksuale femërore.

Ka një shumëllojshmëri të bimëve të tilla natyrore të përdorura në këto suplemente. Shumë prej tyre janë vërtetuar se janë të dobishme në rritjen e nivelit të hormoneve. Për më tepër, kjo ndikon në disponimin dhe dëshirën seksuale të grave!

E fundit por jo më e rëndësishmja. Këto suplemente për rritjen e dëshirës seksuale duhet të merren së bashku me një dietë të ekuilibruar! Dieta juaj duhet të përfshijë fruta dhe perime në të cilat gjenden në mënyrë natyrale.

Unë rekomandoj këto shtesa për rritjen e dëshirës seksuale për femra

Ndani këtë faqe

26 përgjigjet në "Suplemente për rritjen e dëshirës seksuale për femra

 1. Aleksandria

  Unë kam qenë i apasionuar pas këtij artikulli dhe nuk kam lexuar kurrë më parë një opinion si ky
  Është në temë, shkëlqyeshëm! urime

 2. dy

  Postim i mirë. Mësoj diçka të re dhe sfiduese në faqet e internetit që ngec çdo ditë.

  Do të jetë gjithmonë e dobishme të lexoni përmbajtjen nga autorë të tjerë dhe të përdorni pak diçka nga faqet e tjera të internetit.

 3. Williemae

  Ju keni bërë disa pika vërtet të mira atje. Kontrollova në internet për më shumë informacion rreth çështjeve të libidos femërore dhe zbulova se shumica e njerëzve do të shkojnë së bashku me pikëpamjet tuaja në këtë faqe.

 4. Keira

  E lexova plotësisht këtë paragraf në lidhje me krahasimin e suplementeve për rritjen e libidos femërore, është një artikull i mrekullueshëm!

 5. Ella

  Postim shume i bukur. Sapo rashë në blogun tuaj dhe doja të them se më pëlqeu vërtet duke lexuar artikullin tuaj për rritjen e dëshirës seksuale femërore.

 6. Alana

  Kam eksploruar pak për ndonjë artikull me cilësi të lartë në lidhje me libidon e femrave ose postime në blog në këtë lloj zone. Kështu që unë jam i kënaqur të shpreh se kam një ndjenjë jashtëzakonisht të shkëlqyer të çuditshme që arrita pikërisht atë që kisha nevojë.

 7. Rosalie

  Është e mrekullueshme të vizitosh këtë faqe dhe të lexosh pikëpamjet e të gjithë kolegëve për temën e këtij artikulli, ndërkohë që unë jam gjithashtu i etur për t'u njohur.

 8. Katrice

  Thjesht dua të them se artikulli juaj është befasues. Qartësia është thjesht e shkëlqyeshme dhe ju mund të mendoni se keni njohuri për këtë temë të rritjes së libidos femërore.

 9. zile

  Hurrah, kjo është ajo që kërkoja, çfarë informacioni paraqet këtu në këtë faqe interneti, faleminderit administratorit të kësaj faqe interneti.

 10. Bev

  Jam shumë i lumtur që lexoj këtë faqe interneti e cila përmban shumë fakte të dobishme në lidhje me rritjen e dëshirës seksuale femërore, faleminderit për sigurimin e një informacioni të tillë.

 11. Millard

  Mirupafshim! A do të të shqetësonte nëse e ndaj blogun tënd me grupin tim në facebook? Ka shumë njerëz që unë mendoj se do ta shijonin vërtet përmbajtjen tuaj. Ju lutem më njoftoni. Faleminderit.

  1. Shqyrtime të suplementeve shëndetësore Autori i postimit

   Po, sigurisht, mos ngurroni të ndani këtë artikull dhe të gjithë blogun!

 12. Salina

  Artikull i madh! Ky është lloji i informacionit në lidhje me problemet e libidos femërore që supozohet të ndahet midis grave.

 13. Dominiku

  Postim i madh. Po e kontrolloja vazhdimisht këtë blog dhe jam i impresionuar! Informacion jashtëzakonisht i dobishëm posaçërisht për opsionet e rritjes së libidos femërore 🙂 Faleminderit dhe ju uroj fat.

 14. Rozeta

  Jam më se i lumtur të zbuloj këtë faqe. Më duhet t'ju falënderoj për kohën tuaj vetëm për këtë artikull fantastik! Unë padyshim shijova çdo pjesë të tij dhe gjithashtu ju kam të shënuar për të parë informacione të reja në blogun tuaj.

 15. Sherlyn

  Më pëlqen informacioni i vlefshëm për suplementet shëndetësore që jepni në artikujt tuaj. Jam i sigurt se do të mësoj shumë gjëra të reja këtu! Fat të mirë për rishikimin e radhës!

 16. Juliann

  Sigurisht që ka shumë për të ditur për këtë çështje të problemeve të libidos femërore. Më pëlqejnë të gjitha pikat që keni vënë.

 17. Ashleigh

  Faleminderit për postimin tuaj të mrekullueshëm personal! Më pëlqeu vërtet duke e lexuar, ju jeni një autor i shkëlqyer. Do të sigurohem që të shënoj blogun tuaj dhe patjetër do të rikthehem në të ardhmen e parashikueshme. Unë dua t'ju inkurajoj të vazhdoni postimet tuaja të mrekullueshme, një pasdite të këndshme!

 18. Megan

  Faleminderit për postimin e mrekullueshëm! Më pëlqeu seriozisht duke e lexuar, do të jeni një autor i shkëlqyer.