Suplemente për derdhjen e parakohshme

Çfarë është ejakulimi i parakohshëm?

Ejakulimi i parakohshëm është në thelb pamundësia për të mbajtur një ereksion mjaftueshëm për një marrëdhënie të plotë. Me fjalë të tjera, kur derdhni shumë shpejt dhe lëshoni spermën tuaj edhe para se partneri juaj të arrijë një orgazëm, mund të konsiderohet se vuani nga derdhja e parakohshme.

Ky është një shembull tjetër i mosfunksionimeve seksuale që prekin njerëzit e të gjitha racave, moshave dhe aftësive seksuale. Ejakulimi i parakohshëm në thelb nuk llogaritet si një sëmundje serioze, por mund të jetë zhgënjyese nëse dikush nuk është në gjendje ta bëjë seksin të këndshëm.

Për fat të mirë, ka disa mënyra natyrale për të reduktuar rrezikun e derdhjes së parakohshme, si dhe për të trajtuar këtë gjendje, pavarësisht sa keq mund të ndiheni për të. Disa nga opsionet e trajtimit përfshijnë sprej me lidokainë, psikoterapitëdhe ilaqet kundër depresionit. Për më shumë informacion rreth medikamenteve me recetë që mund të ndihmojnë në trajtimin e derdhjes së parakohshme, duhet të kërkoni një konsultë me ofruesin tuaj të kujdesit shëndetësor ose terapistin e seksit.

Megjithatë, ekziston një metodë tjetër trajtimi që mund të lehtësojë simptomat e derdhjes së parakohshme pa efekte anësore të ilaçeve me recetë ose seanca të pakëndshme psikoterapie. Trajtimi përfshin marrjen e të ashtuquajturave "suplemente për trajtimin e ejakulimit me recetë".

Edhe pse kjo metodë nuk njihet dhe miratohet gjerësisht nga një komunitet mjekësor, Këto suplemente janë vërtetuar klinikisht se përmirësojnë disfunksionet seksuale tek meshkujt; këtu përfshihen rastet e derdhjes së shpejtë, orgazmave të parakohshme dhe çrregullime të tjera të ejakulimit dhe sistemit riprodhues.

Cilat janë suplementet e derdhjes së parakohshme?

Suplementet e derdhjes së parakohshme janë në thelb një koleksion i bimëve dhe ilaçeve që ndihmojnë mashkullin të mbajë një ereksion gjatë seksit.

Këto mjete do të ndihmojnë në rritjen e efektivitetit të ereksionit gjatë marrëdhënieve seksuale, duke rritur kështu performancën seksuale dhe duke zgjatur kohëzgjatjen e përvojës seksuale.

Këto suplemente bimore janë të dizajnuara për ata që po përjetojnë derdhje të parakohshme ose kanë vështirësi në arritjen e një ereksioni në shtrat. Suplementet e derdhjes së parakohshme përfshijnë më shumë se përzierje ekstraktesh bimore; ato përfshijnë vitamina dhe minerale që janë vërtetuar klinikisht dhe miratuar nga një shoqëri mjekësore për të përmirësuar rastet e derdhjes së parakohshme dhe gjithashtu për të rritur cilësinë e përvojës seksuale.

Si funksionojnë suplementet e derdhjes së parakohshme?

Shkaku kryesor i derdhjes së parakohshme është qarkullimi jo i duhur i gjakut dhe paaftësia e trupit për të mbajtur spermën dhe përmbajtja e dobët e proteinave. Gjatë seksit, ereksioni ndodh për shkak të rrjedhjes së gjakut me presion të lartë në penis, prandaj forca e këtij presioni vendos kohën se sa do të zgjasë ereksioni.

Eksitimi seksual dhe cilësia e ereksionit tuaj varen nga faktorë të shumtë duke përfshirë nivelet e testosteronit, gjendja e shëndetit të zemrës dhe sistemit të gjakut, gjendja e qëndrueshmërisë mendore dhe fizike, si dhe faktorë të tjerë fiziologjikë.

Pilulat ose suplementet që korrigjojnë derdhjen e parakohshme në të vërtetë ndihmojnë për të mbajtur një rrjedhje të duhur të gjakut në penis. Suplementet që përdoren përgjithësisht për të kuruar derdhjen e parakohshme njihen gjithashtu si frenues të fosfodiesterazës, të cilët në fakt ndihmojnë në ruajtjen e një fluksi të duhur të gjakut në penis për një periudhë të gjatë kohore.

Kjo arrihet duke stimuluar sekretimin e hormoneve që janë përgjegjëse për shëndetin riprodhues të mashkullit. Këto hormone prodhohen nga testikujt dhe përfshijnë kryesisht "hormonin seksual mashkullor" më të njohur - testosteronin. Përveç prodhimit të niveleve të rritura të testosteronit, këto suplemente ndihmojnë në përmirësimin e prodhimit të spermës, duke përmirësuar kështu cilësinë e orgazmave mashkullore dhe madje duke rritur fertilitetin mashkullor dhe duke rritur shanset për ngjizje.

Disa elementë thelbësorë që ndihmojnë në reduktimin e derdhjes së parakohshme

 1. L-Arginine – Ky aminoacid specifik ndihmon në mbajtjen e spermës dhe në rritjen e cilësisë së spermës. Nëse merret në një sasi të rekomanduar, ky ilaç ndihmon enët e gjakut të zgjerohen dhe rrit rrjedhjen e gjakut në penis dhe përmirëson derdhjen e parakohshme.
 2. L-Carnitine – Ndihmon në krijimin e një mjedisi të oksigjenuar që qelizat e spermës të transportohen në të gjithë penisin dhe të fekondojnë vezën. Përqendrimi i lartë i L-carnitine është thelbësor për fertilitetin mashkullor dhe është i njohur për parandalimin e çrregullimeve të ndryshme të derdhjes.
 3. Fisi tokësor – Ky ekstrakt bimor është përdorur prej shekujsh për të rritur qarkullimin e gjakut në penis, për të zgjatur periudhën e ereksionit, për të përmirësuar lëvizshmërinë e spermës, për të rritur cilësinë e spermës dhe për të rritur kënaqësinë gjatë seksit.

Përparësitë e përdorimit të suplementeve për ejakulimin e parakohshëm

Suplementet e derdhjes së parakohshme nuk janë të shtrenjta, nuk japin efekte anësore dhe janë të sigurta për përdorim. Këtu është një listë e përfitimeve kryesore të këtyre shtesave dietike.

 • Këto suplemente janë shumë të lira në natyrë, kështu që ato janë lehtësisht të disponueshme në dyqane të ndryshme mjekësore.
 • Nuk ka asnjë kufizim ushqimor gjatë konsumimit të këtyre suplementeve.
 • Këto barna përmirësojnë strukturën e penisit dhe ndihmojnë në ruajtjen e një fluksi të duhur të gjakut gjatë seksit. Ilaçet ndihmojnë gjithashtu në forcimin e muskujve.
 • Suplementet e derdhjes së parakohshme ndihmojnë gjithashtu në përmirësimin e disa problemeve psikologjike dhe ngjallin besim te përdoruesi i saj.

Disavantazhet e përdorimit të suplementeve për ejakulimin e parakohshëm

Lista e problemeve që lidhen me suplementet e derdhjes së parakohshme është relativisht e vogël. Por ashtu si me çdo lloj suplementi dhe medikamenti, duhet të merren dhe të merren parasysh disa masa paraprake përpara se të filloni ndonjë trajtim:

 • Nëse këto suplemente merren në sasi të mëdha mund të shkaktojnë efekte anësore të cilat janë të dëmshme në natyrë.
 • Këshilla e mjekëve është e domosdoshme përpara se të përdorni këto lloj suplementesh.

Opsione të tjera

Ka mundësi të tjera për të trajtuar dhe zvogëluar rreziqet e derdhjes së parakohshme. Lista mund të jetë e madhe dhe mjeku juaj mund t'ju ndihmojë të zgjidhni opsionin më të mirë, por këtu janë disa zgjedhje për të filluar:

 • Tramadol – Ky është një ilaç me recetë që mund të ndihmojë në ngritjen e simptomave të derdhjes së parakohshme. Ky medikament nuk funksionon i vetëm, duhet të kombinohet me ushtrimin Kegel për të funksionuar siç duhet.
 • Ushtrimi Kegel – Një nga arsyet më të zakonshme të derdhjes së parakohshme është dobësimi i muskujve. Këto janë një lloj specifik ushtrimesh që ndihmojnë muskujt e penisit të bëhen më të fortë.
 • Kompleks multivitamina për meshkuj – Kjo siguron të gjitha lëndët ushqyese të nevojshme për të ushqyer sistemin riprodhues të mashkullit, por nuk ka gjasa të kurojë derdhjen e parakohshme.

Fjalët e fundit

Suplementet e derdhjes së parakohshme nuk funksionojnë vetëm. Dy komponentë kryesorë kërkohen që këto suplemente të funksionojnë siç duhet. Këto dy pika kyçe janë stërvitja dhe dieta e duhur. Suplementet e derdhjes së parakohshme në thelb punojnë për të forcuar muskujt dhe për të mbajtur një rrjedhje të duhur të gjakut; nëse ushtrimet nuk bëhen, atëherë muskujt do të jenë gjithmonë të dobët pavarësisht nga sasia e suplementit që konsumohet.

Unë rekomandoj këto suplemente për derdhjen e parakohshme

Ndani këtë faqe

15 përgjigjet në "Suplemente për derdhjen e parakohshme

 1. Përforcues Alfa

  Unë as nuk e di se si përfundova këtu, por mendova se ky postim për Ejakulimin e Parakohshëm ishte i mirë. Nuk e di kush je, por padyshim që do të shkosh te një bloger i famshëm nëse nuk je tashmë 😉 Gëzuar!

 2. T

  Mendoj se ky është ndër informacionet më jetike për Ejakulimin e Parakohshëm për mua. Dhe jam i lumtur që lexoj artikullin tuaj.

 3. Shqyrtime të suplementeve shëndetësore Autori i postimit

  Faleminderit, më vjen mirë që ju gjetët të dobishëm këtë informacion. Vazhdoni të lexoni, së shpejti do të publikojmë artikuj të rinj!!!

 4. Ron D.

  Është në fakt një informacion i madh dhe i dobishëm. Jam i lumtur që ndatë këtë informacion të dobishëm me ne. Ju lutemi na mbani të përditësuar si kjo.

 5. Te Jane

  Çkemi! Kam kohë që po lexoj blogun tuaj dhe më në fund mora guximin
  për të shkuar përpara dhe për t'ju dhënë një britmë nga Huffman Texas!
  Thjesht doja të thoja vazhdo punën fantastike!

 6. emili

  Faleminderit për një postim të mrekullueshëm! Më pëlqeu vërtet duke e lexuar, ju
  mund të jetë një autor i shkëlqyeshëm. Do të sigurohem që të shënoj blogun tuaj dhe do të rikthehem më vonë në jetë.
  Unë dua të inkurajoj një të tillë që të vazhdojë punën tuaj të shkëlqyer, kalofshi mirë
  mbrëmje!

 7. Jeremy

  Më pëlqen gjithashtu ajo që ju jeni zakonisht. Ky lloj
  punë e zgjuar dhe mbulim! Vazhdoni veprat e shkëlqyera djema që ju kam përfshirë ju djema në blog.

 8. Arnette

  Hej, jam shumë i emocionuar që gjeta faqen tuaj të blogut, vërtet ju gjeta rastësisht, ndërsa po kërkoja në google për diçka tjetër, pavarësisht se unë jam këtu tani dhe do të doja vetëm të përgëzoj për një postim të jashtëzakonshëm në lidhje me derdhjen e parakohshme, ju lutem bëni vazhdoni punën e madhe.

 9. Davidi

  Unë as nuk e di se si përfundova këtu, por mendova se ky post ishte i mirë. Nuk e di kush jeni, por sigurisht që do të bëheni një bloger i famshëm
  nëse nuk jeni, tashmë
  😉 Gëzuar!

 10. Landon

  Më pëlqen gjithashtu ajo që ju jeni. Ky lloj pune dhe ekspozimi i zgjuar! Vazhdoni punën e mrekullueshme djema, ju kam shtuar djema në listën time të blogut.

 11. felipa

  Më pëlqen informacioni i dobishëm që jepni në artikujt tuaj. Do të shënoj blogun tuaj si faqeshënues dhe do ta kontrolloj përsëri këtu shpesh. Për më tepër, jam i sigurt se do të mësoj shumë gjëra të reja pikërisht këtu!
  Fat të mirë për të ardhmen!

 12. Mora

  Heya, unë jam për herë të parë këtu. E gjeta këtë tabelë dhe më duket shumë e dobishme dhe më ndihmoi shumë. Shpresoj të kthej diçka dhe të ndihmoj të tjerët siç më keni ndihmuar mua.